Šėtonas - Dievo kūrinys

Šėtonas – Dievo kūrinys 

Visi nemažai esame girdėję apie šėtoną – velnią. Visi žinome, kad tai labai neigiamas personažas ir dažniausiai jam sąmoningai ar nesąmoningai verčiame kaltę dėl visų savo bėdų. Vieni tiki, kad jis realus, kiti – kad išgalvotas asmuo. Kaip yra iš tikrųjų?

Tiesą galime rasti tik vienoje knygoje – Biblijoje, o ji yra Dievo žodis. Joje rašoma, kad viską sukūrė Dievas, Apd 17,24. Velnias taip pat yra Dievo kūrinys. Tai vienas tobuliausių Jo kūrinių – angelas cherubas Liuciferis – „ryto aušros sūnus“, Iz 14,12-15, Ez 28,12-17. Liuciferis sukilo prieš Dievą, norėjo būti „lygus Aukščiausiajam“ ir „iškelti savo sostą aukščiau Dievo žvaigždžių“, bet buvo nublokštas žemyn, Iz 14,13-14. Vadinasi, velnias – šėtonas – yra realus Dievo sukurtas asmuo. Jis tapo viso blogio įsikūnijimu.

Kokiam tikslui Dievas jį sukūrė? O gal Dievas suklydo padarydamas jį tokį blogą ir galingą? Žinome, kad Dievas turi tobulą planą – įkurti Savo Karalystę, kurioje viešpataus tik gėris ir teisingumas, Mk 1,14-15, Rom 14,17. Tad kam čia dar reikalingas šėtonas, kurio tikslas yra griauti Dievo planą, Jn 8,44? Dievas yra visagalis (Apr 1,8) ir Jam, vaizdžiai sakant, užtektų tik pajudinti savo mažąjį pirštelį, kad sunaikintų bet kokį blogį, taip pat ir velnią. Tačiau Dievas dabar to nedaro. Pagal savo planą tik laikų pabaigoje Dievas įmes velnią į ugnies ir sieros ežerą, kur jis bus kankinamas per amžius, Apr 20,10. Kodėl Dievas taip elgiasi?

Atsiverskime Pradžios knygos 3-ią skyrių. Jame užrašytas gyvatės ir Ievos dialogas. Gyvatė – tai tas pats įsikūnijęs velnias, Apr 20,2. Ji gundo Ievą padaryti pirmąją nuodėmę žemėje. Dievas buvo uždraudęs Adomui ir Ievai valgyti vaisius nuo vieno medžio sodo viduryje, kad jie nemirtų, Pr 3,2. Tuo tarpu gyvatė melavo, kad jie nemirs ir toliau teigė: „Dievas žino, kad tą dieną, kurią valgysite nuo jo, atsivers jūsų akys ir jūs tapsite kaip dievai, pažindami gera ir bloga“, Pr 3,5. Prieš tai melavusi gyvatė, dabar, šioje eilutėje, atskleidžia gilią tiesą – Dievo planą žmogui. O Jo planas yra tas, kad mes pažintume gera ir bloga bei taptume panašūs į Dievą – Kristų, 1 Jn 3,2. Taigi velnias yra įrankis Dievo rankose tam, kad mes pažintume blogį, o taip pat ir savo nuodėmę. Matome, kad šėtonas Dievo plane atlieka svarbų vaidmenį. Pirmiausia jis įvedė žmoniją į nuodėmę ir dėl to, kaip Dievas ir teigė, mes visi mirštame, Pr 3,3. O dabar velnio tikslas yra stengtis visokiais būdais atitolinti žmogų nuo Dievo. Ir jis tai daro iš visų jėgų, 1 Pt 5,8. Kokia gi čia prasmė, kad Dievas vis dar nesunaikina šėtono?

            Prasmė ta, kad, kaip sako liaudies patarlė: „Vienas muštas vertesnis už dešimt nemuštų“. Sunkumai ugdo ištvermę, ištvermė – patirtį, patirtis – viltį, Rom 5,3-4. Jei nebūtų šėtono priešpriešos, tai mes visi būtume beskoniai kaip devintas vanduo nuo kisieliaus J. O dabar esame druska pasūdyti (Mk 9,49-50)!

Ir vis tik čia dar neesminiai dalykai! Žinome, kad Dievo planas, kaip ir Jo valia, yra tobulas, Ps 18,25, Rom 12,2. Dievas per šėtoną leido mums nugrimzti į nuodėmę, leidžia patirti daug įvairių kančių, pagaliau leidžia, kad mes ir mirtume! Viskas atrodo nekaip L. Tačiau kaip tik dabar, kai atrodo, jog esame nuodėmių tamsybės dugne ir mirties šešėlyje, pasirodo Dievo malonė. Kokia ji?

            Ogi Dievas Tėvas siuntė savo Sūnų Jėzų Kristų (Jn 3,16), kad Jis prisiimtų sau visas mūsų nuodėmes ir negalias (Iz 53,4-5) ir mirtų ant kryžiaus už mus (1 Kor 15,3), o mes tuo tarpu būtume išteisinti amžiams (1 Kor 6,11) ir turėtume amžinąjį gyvenimą Dievo Karalystėje (Tit 3,7) bei būtume panašūs į Jėzų Kristų pažindami gera ir bloga (1 Jn 3,2)! Tai ir yra Evangelija – geroji žinia mums! Dėka Kristaus Jėzaus aukos mes esame Dievo vaikai per amžius (Rom 8,16)!

Vadinasi, šėtonas yra geras Dievo kūrinys, skirtas blogiui įkūnyti (kaip ir bet kuris Dievo kūrinys yra tobulas savo laiku ir savo vietoje). Šėtono dėka mes pakliuvome į nuodėmę, bet Jėzaus dėka esame išpirkti, Kol 1,14. O į tokį naują Dievo kūrinį (2 Kor 5,17) – Jėzaus krauju išpirktą šventą žmogų – trokšta pažvelgti net angelai, 1 Pt 1,12.

Dabar, kai jau pažįstame savo priešą velnią – šėtoną – jis nebėra toks baisus, ar ne?

 

2008 m. kovas 7 d.

Egidijus

 #

zinoma kad baisu

Zinoma kad labai baisu... vargsas setonas turi kentet, o kodel? Esu apskritai nusistates pries kancia ir visas kancios formas neziurint i tai kas butu bekankinamas.

 
 #

Pabaiga jau arteja...Dievas

Pabaiga jau arteja...Dievas mus visus islaisvins nuo blogio...Melskites, atgailaukit kol galite ir turite laiko...

 

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Kai kas nors parodo mums Kristaus pėdsaką, mes, krikščionys, puolame ant žemės ir meldžiamės jam. Kodėl geriau negarbiname jo gyvo ir kvėpuojančio atvaizdo Rašte? Kai demonstruojamas Kristaus drabužis, kaip toli nenukeliaujame, kad jį pabučiuotume!

— Erazmas Roterdamietis

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“