Krikštas

Pirmiausiai noriu pristatyti jums savo naująjį dienoraštį:
http://bitinas.blogspot.com/
Jame rasite ir naują straipsnelį apie krikštą.
Kas tai yra krikštas? Ar mums reikia krikštytis? Kada ir kaip tai daryti?
Atsakymus į šiuos klausimus rasite šiame straipsnyje.
Lauksiu jūsų atsiliepimų :).

 #

del kriksto

Mielas Egidijau,

Dziugu girdeti, kaip Dievas veikia tavo gyvenime. Puiku puslapiuka sukuriai, tai puiki evangelizacija Dievo beieskantiems.

Pateiksiu keleta savo pastebejimu.
Mes zmones dazniausiai aiskiname Rasta arba tikejimo tiesas is savo varpines, is savo tikejimo tradicijos: kalvinistas butinai pabres predestinacija, baptistas butinai pabres kriksta, o Romos katalikas - popieziu ir ,,Tikraja" Baznycia.
Baptistiska kriksto interpretacija yra atejusi is baptistiskos tradicijos 16 a.
Pameginkime trumpai paanalizuoti kriksta. Krikstu tikintysis yra sutapatinamas su Kristumi, - su Jo mirtimi ir prisikelimu. Kriksto apeigu simbolika buvo itin ryski pradžioje, kai krikštijamasis budavo panardinamas krikstyklon – isreiksti jo dalyvavima Kristaus mirtyje, - ir vel ištraukiamas, - isreiksti jo dalyvavima Kristaus prisikelime. Graiku kalbos zodis baptizo prasme yra panardinti arba imerkti.
Ar reikia krikštytis? Cia kiekvieno žmogaus asmenine nuomone. Jeigu zmogus buvo pakrikštytas ir jauciasi, kad jo kudikelio krikstas galioja, tada jam nereikia persikrikštyti, uz ji ta jau padare tevai. Yra Baznycioje naudojama praktika kriksto izadu atnaujinimas, kai apsisprendes zmogus, perejes konfirmacijos kursa, sako, kad pasiryzo tarnauti ir sekti Jėzumi, tada jis atnaujina savo kriksto izadus. Taciau, jei zmogus jauciasi, kad jam reiskia pasikrikštyti, nes jis tapo krikscioniu, tegul, niekas nedraudžia to padaryti.
Nematau jokiu kliuciu krikštyti ivairiais budais: panardinti, aplieti ar paslakstyti. Zmogus, kuris nori krikštytis, arba kudikio tevai turi teise pasirinkti savo kudikio krikštijimo buda. Idomi sentikiu tradicija kudiki panardinti i vandeni tris kartus.
Zmones ir denominacijos daznai ginčijasi del kriksto prasmiu. Greičiausiai taip yra todel, kad argumentuodama kiekviena puse izvelgia dali – bet tiktai dali – to, kas isreiskiama kriksto paslaptimi. Kadangi krikstas prijungia mus ne tik prie parapijos ar bendruomenes, bet apskritai prie visos Kristaus Baznycios, pripazistu visu krikscioniu kriksta ir matau krikste tai, kas krikscionis jungia, o ne tai, kas skiria.
NT ne karta minima, jog tikinčiajam pasikrikštijus, krikštijosi ir visi jo namiškiai (apd 16,15.33; 18,8; 1 kor 1,16 ). Galime speti, kad kai kurie ju tebebuvo vaikai, patys dar nesugebantys savo tikėjimo viesai ispazinti. Niekur NT nerastume net menkiausios užuominos, kad kuri nors krikscioniu seima butu atideliojusi savo vaiku kriksta tol, kol patys vaikai gales apsispresti del tikėjimo. Dievo Sandora su Izraeliu seima traktuoja kaip vieneta, ir jeigu Dievo kriksto Sandora su Baznycia siuo klausimu butu kitokia, tai aisku, kad parasiusieji NT butu pajute būtinybe tai aiskiai pabrezti – o to jie nepadare. Mk 10,13-15 parodo, kad Jezus vaikams suteike ypatinga vieta Dievo tautoje, ir sios sventos privilegijos negalima is ju atimti. Mineti zodziai taip pat patvirtina, kad vaikai turi savo tikejima, atitinkanti ju amziu, net jeigu jis dar neisreiskiamas mintimis ar zodziais. Toki poziuri ypac sutvirtina pastebimas NT bendresnio pobudzio mokymas, kad Dievo meile Kristuje yra skirta visiems zmonems.
Sakramentai yra priemones, o ne tikslas. Kristas, tiek kudikio, tiek suaugusiojo, yra proceso pagrindas, jo pradžia, o ne pabaiga.
Kaip zydai Senosios Sandoros ženklan atlikdavo apipjaustyma, taip ir Naujojoje Sandoroje apipjaustyma keicia krikstas. Apipjaustomi buvo ir suauge, ir kudikiai (net neklausiant, ar nori jie to, ar ne).
Krikštyti jus ar nekrikštyti, turite atgimti vel.

 
 #

Ačiū už komentarą

Ačiū už išsamų komentarą. Iš tikrųjų pats nesiryžau labai plačiai ir išsamiai aiškinti atskirų krikšto aspektų, nes tokiu būdu prarandamas straipsnio kompaktiškumas ir, sakyčiau, efektyvumas. Žmonės tiesiog neturi laiko skaityti ilgų samprotavimų. Mūsų nuomonės dėl krikšto praktiškai sutampa. Tikėjausi daug aštresnių komentarų:)

 
 #

krikstas

Su Biblija jau geriau nesigincyti :)

 

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Vėl su dangaus karalyste yra kaip su pirkliu, ieškančiu gerų perlų. Atradęs vieną brangų perlą, jis eina, parduoda visa, ką turi, ir nusiperka jį.

— Jėzus Kristus

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“