Google taps 'didžiuoju broliu'?

Šių metų spalio 21 dienos 'Sunday Times' laikraštyje buvo straipsnis 'Google. Who's looking at you?'. Jame atskleista Google vizija ateičiai - ne tik būti interneto paieškos serveriu, bet tapti tais, kurie žinos apie jus daug daugiau, nei kad jūs norėtumėte. Jų vizija - kad vieną dieną '"net smulkiausi dalykai atsidurtų online", kad, pavyzdžiui, per google ne tik galėtume sužinote, kur parduodama druska, bet ir kurioje parduotuvės lentynoje ji guli.

Google planas susideda iš 3 etapų: (1) viską įkelti į internetą ir padaryti įmanomą paiešką tarp tų dalykų, (2) indeksuoti vartotojus apibūdinančią asmeninę informaciją (personalizuota paieška) ir (3) naujų dalykų internete kūrimas naudojant Googlio internetines programas (pvz. gmail ar google docs).

Įdomu, kad jau dabar, jei pilnai naudosite visas Google teikiamus nemokamas paslaugas, google žino jūsų visus el. laiškus, dokumentus ir lenteles, kontaktus ir kalendorių. Jie žino, ką internete ieškote ir kuriuos puslapius atidarėte. Jei įsigysite jų planuojamą gaminti telefoną su GPS imtuvu - žinos jūsų geografinę vietą.

Straipsnio autorius mano, kad dabar Google atrodo esanti vienintelė firma, kuri turi išteklių ir noro užimti pasaulį informacinėje plotmėje. Nežinia, ar tai įvyks ar ne, bet vien tai, kad tokia galimybė darosi vis labiau reali, ryškiai asocijuojasi su tuo, ką apie paskutinius laikus pranašauja Biblija.

Apreiškimo Jonui knygoje (Apr 13,16-17) kalba apie 'žvėries ženklą', 'žvėries vardą' ar jo 'vardo skaičių', kuris bus priverstinai uždėtas visiems žmonėms ant dešinės rankos arba kaktos, ir kad be to ženklo niekas negalės nieko pirkti ar parduoti. Tai kalba apie visuotinę sekimo/kontrolės sistemą ('Didžiojo Brolio' koncepcija). Šioje stadijoje Google dar toloka iki tokio lygio kontrolės. Bet atrodo, kad susivilioję nemokamomis paslaugomis mes labai linksmai ir sparčiai keliaujame būtent į tokią ateitį. Pagyvensim - pamatysim...

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Jei Jėzus nebūtų gyvenęs, tada mūsų gyvenimas, nepaisant visų kitų žmonių, kuriuos pažįstame, gerbiame ir mylime, būtų beprasmis.

— Dietrich Bonhoeffer

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“