Visų blogybių šaknis

Šiandien rašydamas laišką vienam giminaičiui apie lietuvius galvojau, kaip žmonės čia pasikeitė po to, kai Lietuva pasidarė nepriklausoma nuo CCCP. Tai man kilo tokia mintis, jog žmonės pasikeitė, bet ne į gerą. Net per pastaruosius kelis metus aplinkiniai tapo pastebimai uždaresni, ne tokie draugiški, agresyvesni. Tai labai gerai atsispindi ir vairavimo kultūroje Vilniaus gatvėse. Žodžiu, pasikeitimai liūdni.

Galvodamas, kas buvo šių blogų pasikeitimų priežastis, prisiminiau šią Rašto eilutę:

1 Tim 6,10 Visų blogybių šaknis yra meilė pinigams. Kai kurie, jų geisdami, nuklydo nuo tikėjimo ir patys save drasko aibe skausmų.

Apaštalas Paulius mato vieną, pagrindinę blogų pokyčių žmonėse šaknį - meilę turtui ir pinigams. Pagalvojau, jog ši meilė tikrai nesvetima ir lietuvoje gyvenantiems. Iš tiesų, jei labiausiai myli pinigą ir pelną, tada lipi kitiems per galvas, naudoji visus metodus (ir neetiškus), kad tik tų pinigų įsigytum. Kai tų pinigų, kuriuos taip myli, netenki - daraisi piktas ir agresyvus, puoli į neviltį. Gal būtent todėl žudosi kai kurie bankrutavę milijonieriai - jie tiesiog negali pakelti atsiskyrimo nuo savo pinigų, kuriuos taip myli. Paprastas žmogelis, kuris gyvena nuo algos iki algos, tikrai ne[ultų į neviltį, jeigu staiga įgytų ir iškart prarastų milijoną - jo širdis juk darnebuvo pririšta prie tų pinigų.

Užbaigimui pacituosiu keletą prieš tai einančių Šventojo Rašto eilučių - tebūnie tai kaip mano palinkėjimas visiems skaitytojams ir sau pačiam:

1 Tim 6,7 Juk nieko neatsinešėme į pasaulį ir, aišku, nieko neišsinešime. McGee Job 1,21, Mok 5,15

1 Tim 6,8 Turėdami maisto ir drabužį, būkime patenkinti. McGee

1 Tim 6,9 Kas trokšta praturtėti, pakliūva į pagundymą ir į pinkles bei į daugelį kvailų ir kenksmingų geidulių, kurie paskandina žmones sugedime ir pražūtyje. McGee

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Didžiausias istorijos įvykis yra Kristaus nukryžiavimas.

— Arnold Joseph Toynbee

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“