Kaip sustabdyti Al-Qaedą?

Ką tik perskaičiau labai įdomų anglišką straipsnį apie tai, kodėl Al-Qaeda tokia gyvybinga ir kaip ją būtų galima sustabdyti. Iš tiesų tai ironiškas straipsnis apie bažnyčią - kodėl ji tokia nebeefektyvi. Brant Hansen savo bloge rašo, jog Al-Qaedos teroristai stiprūs todėl, kad jų žinia - paprasta, jų organizacija - "plokščia" ir jie yra pasišventę "darymui", o ne vien mokymuisi ir begaliniams susirinkimams.

Jis sako, kad ši teroristų organizacija greitai sužlugtų ir taptų neefektyvi, jei kažkaip įtikintume juos (1) jų žinią padaryti sudėtingą, (2) sukurti organizacijoje hierarchiją, (3) išsiugdyti "ekspertų" kultūrą ir sukurti barjerus paprastiems organizacijos nariams tapti tais ekspertais, (4)nukreipti dėmesį į žinių gausą, o ne į vykdymą, (5) sulyginti studijas su darbu, (6) sabotuoti ląstelių dauginimąsi, (7) ieškoti vyriausybėsparamos, (8) inkorporuoti Al-Qaedą į supančią kultūrą.

Dar jie prideda įdomų punktą - įtikinti Al-Qaedos narius nešioti Al-Qaedos marškinėlius su juokingais posakiais ar panašiai.

Žodžiu, buvo smaguir kartu graudu šį straipsnelį paskaityti ir kai ką atpažinti iš to, kaip elgiamės mes. Rekomenduoju paskaityti. 

 #

kaip sustabdyti Al-Qaeda

Straipsnis gana lekstokas. Pavadinciau humoristiniu. Eilinis zurnalisto triukas,- meginti pasiepti Al-Qaeda. Daug jau tokiu bandymu buvo: vaizdavome laikrastyje Islamo pranaso Muhamado karikaturas, kureme filmus apie Bin Ladena, dejome i interneta zaidimus ,,nuzudyk Sadama ir Bin Ladena). Taciau tai nera veiksmingos priemones. Mes per mazai pazistame Islamo pasauli, kad galime meginti juos paveikti kvailais Vakaru kulturos triukais. Islamas - neatskiriamas nuo valstybes. Baznycia - atskiriama nuo valstybes. Ziniasklaida Islamo salyse apie Islama skelbia tik is geruju poziciju, vakaruose Baznycia apkalbama, aprasoma is neigiamos puses ir pan.
Baznycia is tiesu tapo nebeefektyvi. Efektyvumu pasizymi Romos kataliku Baznycia: jie daro tarpreliginius dialogus, kalba apie taika su Islamo pasauliu. O musu protestantiskos Baznycios komentuoja Al-Qaeda per pamaldas, bet neina ir nevykdo diskusiju su ta partija, neina i diskusijas ir kompromisus su Islamu.
Baznycia butu efektyvesne, jei Ji nebutu suskilusi... Skilimovpadarinys- neefektyvumas. Nors Veslis sake, kad Baznycios tikslas - gelbeti sielas. Be abejo, ir Islamas suskiles, taciau ne taip isiskaides kaip musu Baznycia...
Al-Quaedos sustabdyti neimanoma, galima tik stiprinti musu valstybiu apsaugos sistemas nuo terorizmo.

 

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Kai kas nors tave pakvies į vestuves, nesėsk pirmoje vietoje, kad kartais nebūtų pakviesta garbingesnio už tave, ir atėjęs tas, kuris tave ir jį pakvietė, netartų tau: 'Užleisk jam vietą!'

— Jėzus Kristus

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“