Pašauktas ar išrinktas?

Pašauktas ar išrinktas? 

Jėzus kalbėjo: „Nes daug pašauktų, bet maža išrinktų“, Mt 20,16 bei Mt 22,14.

Ką reiškia būti Dievo pašauktam ar išrinktam?

Pašaukti yra visi, kurie išgirdo Evangeliją. O Evangelija yra tokia „kad Kristus numirė už mūsų nuodėmes pagal Raštus; ir kad Jis buvo palaidotas, ir kad prisikėlė trečią dieną pagal Raštus“, 1 Kor 15,3-4. Kristus pasiaukojo už mus ir yra mūsų gyvenimas (Jn 14,6). Taigi, dabar išgirdote Evangeliją ir esate pašaukti Smile.

            O kas yra Dievo išrinktas?

Biblijoje labai daug kalbama apie išrinkimą. Jėzus sakė: „Ne jūs mane išsirinkote, bet Aš jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte, duotumėte vaisių ir jūsų vaisiai išliktų, - kad ko tik prašytumėte Tėvą mano vardu, Jis jums duotų“, Jn 15,16. Iš tikrųjų, mes buvome išrinkti jau prieš pasaulio sukūrimą: „Tebūna palaimintas Dievas, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Tėvas, kuris palaimino mus Kristuje visais dvasiniais palaiminimais danguje, mus išrinkdamas Jame prieš pasaulio sutvėrimą, kad būtume šventi ir nekalti meile Jo akivaizdoje“, Ef 1,3-4.

Akivaizdu, kad Dievas viską apie mus žinojo dar prieš sukurdamas pasaulį. Mes Jo kūrinys Kristuje Jėzuje, Ef 2,10 ir Jis – Kristus yra mūsų amžinasis gyvenimas, 1 Jn 5,20. Dievo išrinktas žmogus pasižymi trimis savybėmis:

1.      Tikėjimu Dievu. „Kas tiki Sūnų, turi amžinąjį gyvenimą, o kas netiki Sūnumi - gyvenimo nematys: ant jo pasilieka Dievo rūstybė“, Jn 3,36.

2.      Troškimu pažinti Dievą ir su Juo bendrauti. „...Jėzus stovėjo ir šaukė: Jei kas trokšta, teateina pas mane ir tegeria!“, Jn 7,37.

3.      Paklusimu Dievui. „Jei mylite mane, laikykitės mano įsakymų“, Jn 14,15.

 

Taigi, „Patikrinkite patys save, ar esate tikėjime. Ištirkite save! Ar nepažįstate savęs ir nežinote, kad jumyse yra Jėzus Kristus, jeigu tik nesate atmestini?“, 2 Kor 13,5.

 

2007 m. gegužė 30 d.

Egidijus 

 


 

 

 #

pasauktas ar isrinktas

Tai Kalvino versija.. Galeciau tau pateikti visiskai priesingu eiluciu, kurios pabrezia zmogaus laisva valia ir atsakomybe. Laisvos valios gincas kamuoja Vakaru Baznycia. To nera Rytuose, nes Rytu Baznycios Tevai pabreze, kad isganymas - Dievo darbas ir zmogaus darbas (bendradarbiavimas, sinergija....)

 
 #

Tai Dievo žodžio versija.

Tai Dievo žodžio versija. Ačiū Dievui, kad galime pasiremti Gyvojo Dievo žodžiu, bet ne bažnyčių filosofija:)

 
 #

del Dievo zodzio versijos

Egidijau,

Tu ziuri i sia tema is savo pozicijos, is pozicijos, kuria tiki, kuri atrodo tau, kad tai yra tiesa. Dievo zodi galima laisvai interpretuoti, o tu interpretuoji ji remdamasis savo tradicija. Butum liuteronas, sakytum, kad is vis nera laisvos valios ir man net eiluciu is Dievo zodzio pametytum (is konteksto ) .
Teologija yra mastymas, o ne indoktrinacija. Kiekvienas vaikas augdamas islipa is pampersu... To linkiu ir tau, mielas Dievo ieskotojau .

 

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Ne kvailas tas, kuris atiduoda tai, ko negalės išsaugoti, tam, kad gautų tai, ko negalės prarasti.

— Džimas Elijotas

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“