KTG: bendruomenės kūrimas skatina evangelizuoti efektyviau - pr

Ne tik išgirsti, bet ir suprasti

Vieną dieną pagalvojau apie tai, kaip svarbu, kad Biblija būtų išversta į žmogaus gimtąją kalbą. Mūsų bažnyčioje nuolat vyksta pamokslų vertimas – tam, kad žmogus ne tik girdėtų pamokslą, bet ir jį suprastų. Jei pamokslas būtų žmogui nesuprantama kalba, jis mažai pasitarnautų.

 

Kalbant apie evangelizmą, pagalvojau, jog naujos bendruomenės kūrimas verčia mus evangelizuoti kitaip. Jei norime suburti naujų tikinčiųjų bendruomenę, reikia, kad pirmiausiai nauji žmonės įtikėtų. Todėl evangelizmas turi labai aiškų uždavinį ir pamatuojamą efektyvumą – naujai įtikėjusius žmones. Kai evangelizuojame be tokio konkretaus tikslo – naujos bendruomenės kūrimo- esame gundomi (ir dažnai į tai įkliūname) tiesiog 'atbarbenti' Evangelijos žodžius ir perdaug nesisieloti dėl to, ar jie žmogaus širdį pasiekė ar ne. Mes tuomet teisiname save tuo, kad Dievas žino savuosius, kam buvo skirta – tas ir įtikės. Įdomu tai, kad tokiu pat argumentu kažkada buvo priešinamasi misijonieriškos veiklos kitose šalyse pradėjimui.

 

Kai evangelizuojame kurdami bažnyčią, mes rūpinamės, kad Evangelija būtų 'išversta' į žmogui suprantamą kalbą, kad ji paliestų jo ar jos širdį ir valią. Nors ir suprantame, kad tik Dievas atgimdo iš aukšto, o mes patys negalime žmogaus išgelbėti, mes stengiamės nueiti papildomas mylias tam, kad savo darbo dalį padaryti kiek galima tobuliau. Kuriant bažnyčią evangelizmas be vaisių negali tęstis be galo. Esame priversti nuolat ieškoti kitų formų ir būdų, kaip žmogui padėti įveikti visas kliūtis iki Evangelijos žinios.

 

Pagalvojau apie mūsų namo laiptinės žmones. Jeigu mums nebūtų rūpėję kurti naują bendruomenę, tai evangelizuodami kaimynus turbūt būtume tik įdėję jiems į pašto dėžutes po bukletą (gal keletą kartų) ir jei nebūtų į juos atsiliepę, būtume nusprendę, kad šioje laiptinėje savo darbą jau užbaigėme. Tačiau dabar mes atkakliai su malda siekiame susipažinti su kaimynais ir su jais susidraugauti, kad atsirastų pasitikėjimo bendravimas. Mes dedame jiems bukletus į pašto dėžutes, kviečiame į svečius ir į renginius ir ko tik dar nedarome! Ir Dievas atsakė į šiuos atkaklius beldimus tuo, kad jau 2 moterys mūsų laiptinėje įtikėjo ir lankosi kassavaitinėse Biblijos studijose.

 

Taigi, naujos bendruomenės kūrimas skatina mus evangelizuoti efektyviai, skatina branginti mūsų ribotus resursus ir juos kuo geriau panaudoti Dievo karalystės plitimui.

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Iš to visi pažins, jog nesame Jo mokiniai, jei nekęsime vienas kito.

— Robertas Leitonas

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“