O kas, jei kitose planetose yra gyvybė?, Ar tai įrodys, jog krikščionys klydo?

Klausimas: Jei bus surasta gyvybė kitose planetose, ar tai reikš, kad krikščionys klydo dėl Dievo?

Atsakymas: Pacituosiu Č. Kolsoną:

Kai 1996 metais NASA mokslininkai paskelbė, kad galbūt jie surado įrodymų, jog Marse yra gyvybė. Antarktidoje rastame meteorite buvo organinių molekulių. Žiniasklaida tuoj pat šią žinią pasigavo, net JAV prezidentas pavadino šį atradimą reikšmingu.

Viso to vajaus priežastis buvo tame, kad jau ilgą laiką buvo manoma, jog gyvybė kitose planetose potencialiai turėtų patvirtinti natūralistinę pasaulėžiūrą – teoriją, kad gyvybė atsirado dėl grynai natūralių jėgų poveikio. Mokslo žurnalistas Timothy Ferris žurnale “The New Yorker” teigia, kad jei organizmai egzistavo Marse, tai “gyvenimas yra toli gražu ne vienintelis stebuklas” žemėje. Todėl gyvybę galime prognozuoti kaip pasekmę tam tikrų sąlygų, esančių planetoje. Gyvybė Marse, teigia Ferris, įrodytų, jog ji atsiranda “rutiniškai”, kada tik tam atsiranda tinkamos sąlygos Žemėje, Marse ar dar kur kitur.

Kitais žodžiais tariant, jei marsietiška gyvybė egzistuoja, kai kurie į tai žiūri kaip į argumentą natūralizmo naudai ir Kūrėjo buvimo nenaudai.

Bet ar iš tiesų gyvybė kitose planetose įrodo, kad nėra Dievo? Visai ne. Nesvarbu, kur gyvybė bebūtų rasta, ji yra daug sudėtingesnė, nei bet kas, ką gali sukurti gamtos jėgos. Naujų gyvybės formų kitose vietose radimas šio fakto nepakeičia.

Įsivaizduokite, kad esate iš akmens amžiaus kultūros ir pirmą kartą pamatėte kompiuterį. Jūs neturėtumėte jokio supratimo, iš kur atsirado tokia sudėtinga struktūra. Jeigu tuomet jums kas nors duotų antrą kompiuterį, argi tai atsakytų į jūsų klausimą apie tai, iš kur atsirado kompiuteriai? Žinoma, kad ne. Iki šiol jokia paslaptis dar nebuvo išspręsta per kitos paslapties pridėjimą.

Tokiu pat būdu, jei gyvybės žemėje atsiradimas yra paslaptis, tai gyvybės suradimas kitose vietose niekaip neprisidės prie šios paslapties išaiškinimo. Net paprasčiausi gyvi padarai yra stebėtinai sudėtingi. Jeigu gyvybė, net mažytė bakterija, egzistuotų Marse, ji vis tiek būtų daug sudėtingesnė, nei kad gamtos dėsniai gali paaiškinti.

Krikščionys tiki, kad kur gyvybė bebūtų, ji buvo sukurta asmeninio Dievo. Kaip tai suformulavo biologas ir filosofas Paul Nelson, “protingas sukūrimas teigia ne tai, jog gyvybė yra tik žemėje, bet kad ir kur ji bebūtų, ji yra sukurta proto.”

Šventasis Raštas nesako nieko apie tai, ar gyvybės formos egzistuoja dar kur nors visatoje. Istorijoje daugelis krikščionių manė, kad pilnai įmanoma, kad gyvybė egzistuoja ir kitose planetose. Knygoje “God in the Dock” C.S.Lewis rašė, kad visata “visai gali būti pilna gyvybės” ir teigė, jog mes, žmonės, neturime jokios teisės nustatyti Dievo interesų ribas. Žinoma, molekulės ant akmens, rasto Antarktidoje, gali nebūtinai rodyti į gyvybės pėdsakus. Daugelis mokslininkų šiuo klausimu laikosi skeptiškai ir šiame gyvenime mes galime taip niekada ir nesužinoti to, ar yra gyvybė kitose planetose.

Bet nepriklausomai nuo to, ar gyvybė ten egzistuoja ar ne, mes galime būti tikri dėl vieno dalyko: ji atsirado ne dėl gamtos jėgų poveikio, bet buvo sukurta protingo Kūrėjo.

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

'Vienas žmogus iškėlė didelę puotą ir pakvietė daug svečių. Atėjus puotos metui, jis pasiuntė tarną pranešti pakviestiesiems: 'Ateikite, jau viskas surengta'.

— Jėzus Kristus

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“