Apie žmogaus laisvą valią

Apie laisvą valią 

Pirmiausia reikėtų apibrėžti, ką reiškia žmogaus laisva valia. Sutarkime, kad daryti tai, ką žmogus nori ir yra jo laisva valia. Aplinkybes ir žmogaus galimybes dabar atidėkime į šalį. Tada visi sutiksime, kad žmogus teoriškai tikrai turi laisvą valią ir gali daryti tai, ką nori.

Biblijoje žmonės skirstomi į du tipus – kūniškus arba sielinius ir dvasiškus, 1 Kor 2,14-15. Taigi kūniški žmonės savo laisva valia daro kūniškus darbus (Gal 5,19-21), o dvasiniai – Dievo Dvasios darbus (Gal 5,22-23). Jų darbai labai skiriasi, nes ir jų laisvos valios troškimai skiriasi – jie yra priešingi, Rom 8,5-7.

Kyla klausimas: ar gali kūniškas žmogus savo laisva valia tapti dvasiniu žmogumi ir daryti Dievo Dvasios darbus? Raštas atsako griežtai ne (Jn 6,44) – niekas savo valia neieško Dievo (Rom 3,10-12) ir net nenori Jo ieškoti (Jn 5,40). Kūniškas žmogus yra dvasiškai miręs (Ef 2,1-2) ir jis negali atlikti nieko dvasiško (1 Kor 2,14; Rom 8,7), panašiai, kaip miręs žmogaus kūnas negali nieko padaryti – net pajudėti J.

Kaip tada tapti dvasiniu žmogumi?

Juo galime tapti vien tik Dievo malone per tikėjimą – tai Dievo dovana, Ef 2,8. Mums reikia gimti iš naujo – iš Dievo Dvasios, Jn 3,3-5.

Kaipgi gimti iš Dievo Dvasios?

Apie tai kitą kartą. Jeigu žinote ar esate patyrę – parašykite.

 

2007 m. rugpjūtis 9 d.

Egidijus

  

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Anuo metu gyveno Jėzus, išmintingas žmogus (jei išvis gali būti vadinamas žmogumi). Nes jis padarė nepaprastų dalykų ir buvo mokytojas tų, kurie su džiaugsmu priėmė tiesą. Jis patraukė prie savęs daug žydų, taip pat ir daug graikų.

— Juozapas Flavijus

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“