Apie tą vienintelį...

Mitas

- Kai tu užaugsi, - sušnibždėjo vėjas mergaitei į ausį, -sutiksi savo sielos draugą, tą, su kuriuo dalysies savo gyvenimu ir patirsi džiaugsmingą meilę. Jūs susiliesite vedybinėje palaimoje ir tapsite kaip vienas.

- Kaip aš sužinosiu, kad tai jis? - paklausė maža mergaitė. - Kaip aš jį surasiu?

- O, nesirūpink, - nuramino ją vėjas. - Lemtis suveda giminingas sielas. Tu būtinai sutiksi sau skirtąjį ir tada jūs ilgai ir laimingai gyvensite.

 

Idėją, kad tau skirtas tik vienas konkretus žmogus - tavo sielos draugas - pagimdė ginčas, tariamai kilęs tarp žmonių ir vyriausiojo graikų dievo Dzeuso. Pagal graikų mitologiją, mes, žmonės, iš pradžių turėjome keturias rankas, keturias kojas ir vieną galvą, sudarytą iš dviejų veidų. Dzeusas išsigando, kad šie padarai gali susilpninti dievų valdžią, ir nusprendė kiekvieną žmogų perskelti pusiau, pasmerkdamas mus visą likusį gyvenimą klajoti, kol surasime puselę,nuo kurios buvome atskirti - prarastąjį sielos draugą. Taigi būtų galima teigti, kad mūsų amžina tobulos meilės paieška yra dalis Dzeuso plano kuo labiau mus užimti, kad nesikištume į dievų reikalus.

 

Pagal šį pasakojimą, žmogaus sielos draugas yra ta vienintelė  pusė, todėl su kuo nors kitu mes niekada nebūsime tokie laimingi. Šiandien milijonia žmonių vedybinės palaimos viltį sieja vien tik su šia legenda apie Dzeusą. Jei tai būtų tiesa, žlugusių santykių priežastimi turėtume laikyti ne tai, ką mes padarėme blogai ar ko nepadarėme, bet tai, kad mes neradome pono Man Skirtojo ar ponios Man Skirtosios. Vadinasi, kai santykius ištinka krizė, geriausia, ką mes, mirtingieji, galime padaryti, tai laiku pasitraukti ir vėl leistis ieškoti to vienintelio žmogaus,kurį suradę gyvensime ilgai ir laimingai.

Bet pasvarstykime. Argi mintis, kad mes kadaise buvome dviveidžiai, keturrankiai ir keturkojai padarai, kuriuos i dvi dalis padalijo paranojiškas graikų dievas, neatrodo truputį beprotiška? Ir ar nėra ši mitinio pasakojimo idėja tik... mitas? Vis dėlto ji sėkmingai visuotinai įsitvirtino; dauguma žmonių šiandien laikosi šio požiūrio, netgi tie,kurie nėra Dzeuso garbintojai.

 

Painiojant mitą ir tikėjimą

Idėja, kad kiekvienam iš mūsų yra skirtas vienintelis žmogus, persmelkė net krikščionišką supratimą apie santuoką. Mes ją sudvasinome. Mes mokome: "Dievas sukūrė tik tau skirtą žmogų".

Ar tikrai?

Negalėčiau to pavadinti kitaip, kaip tik egocentriško ir savimyliško mąstymo išraiška. Dievas nesukūrė kito žmogaus vien tam, kad patenkintų jūsų poreikius ir leistų jums pasijusti pilnaverčiams.

Tačiau daugelis tikinčiųjų prašo Dievo nuvesti juos pas jiems "skirtąjį", užuot pradėję vadovautis žemišku bibliniu požiūriu, paėmę iniciatyvą į savo rankas ir patys pabandę rinktis gyvenimo draugą.

 

Kai kurie evangelikų bendruomenės nariai šią idėją netgi pakėlė į visiškai naują lygį, ragindami tėvus pradėti melsti Dievo "to vienintelio žmogaus" savo vaikams, kol šie dar maži. Užuot prašę, kad mūsų vaikai būtų dori, teisingi, išmintingi, pasiaukojantys, gailestingi ir t.t. - visų tų savybių, kurios leistų jiems tapti nuostabiais partneriais bet kam, su kuo jie nuspręstų sujungti savo gyvenimus - mes meldžiame "to vienintelio", kurį Dievas jau paskyrė mūsų vaikui. Manau, Dzeusas jaustųsi pagarbintas.

 

Daugelio nuostabai, nėra jokių biblinių įrodymų, pagrindžiančių tokį elgesį. Biblija niekada neskelbė, kad mes turime ieškoti vienintelio, Dievo mums skirto žmogaus. Ji moko, kaip gyventi su žmogumi, kurį pasirinkome mes patys. Šiuos du požiūrius skiria neišmatuojamas atstumas. Pirmasis teigia, kad gyvenimas, meilė, romantika ir santuoka yra dieviško plano dalis ir todėl priklauso daugiau nuo Dievo negu nuo mūsų. Antrasis, labiau biblinis, skelbia, kad laimingas gyvenimas, meilė, romantika ir santuoka yra poros, gyvenančios pagal Dievo principus - amžinus principus - darbo rezultatas. Bet ši versija, kuri tikrą meilę ir santuoką grindžia žmogaus pasirinkimu ir atsakomybe, nėra nei tokia romantiška, nei tokia patraukli.

(Mark Gungor)

Pagalba per Skype

Turite klausimų? Norite pasikalbėti?
Parašykite per 'Skype'!
Jei mėlyname fone parašyta 'I'm online' - reiškia esu prisijungęs.

My status

Artėjantys renginiai

  • Artimiausiu metu renginių nenusimato

Naujienlaiškis

Būkite informuota(s) apie paskutines mūsų bažnyčios naujienas!

Surinktas turinys

Dienos mintis

Anuo metu gyveno Jėzus, išmintingas žmogus (jei išvis gali būti vadinamas žmogumi). Nes jis padarė nepaprastų dalykų ir buvo mokytojas tų, kurie su džiaugsmu priėmė tiesą. Jis patraukė prie savęs daug žydų, taip pat ir daug graikų.

— Juozapas Flavijus

Discovery camp

Būkite informuota(s) apie paauglių stovyklą „Discovery“