WWW dykai!
Įvadas WWW dykai! E-mail dykai! CD dykai! Dalykėliai Humoras Knygos Dažni klausimai Radijas Nuorodos Žaidimai Apie autorių

 

Express WWW

Pasidaryk sau web puslapius nemokamai!

Sau web puslapius (jūs dabar skaitote web puslapį) galite sukurti labai paprastai. Reikia tik trijų žingsnių:

 1. Sugalvoti, ką ten rašysite (paprasta tol, kol nepradedi rašyti);
 2. Parašyti tai, ką sugalvojote HTML kalba (galite pasinaudoti konverteriu į HTML);
 3. Paskelbti savo puslapius internete, pasinaudojus kuriuo nors Web serveriu.

Jeigu nenorite aiškintis, kaip tuos žingsnius daryti (o tai paaiškinsiu žemiau), tai siūlau eiti tiesiai į express web puslapių kūrimą siūlančių firmų puslapius ir po penkių minučių jūsų web puslapis bus sukurtas internete (nors ir ne pats geriausias). Apie tai skaitykite mūsų "EXPRESS WWW" puslapyje.

Na, o jei netingite truputį pavargti tam, kad sukurtumėte kažką gražesnio, tai skaitykite atidžiai toliau.


Nuo ko pradėti?

Pradžioje jums reikia WWW redagavimo programos (kitaip vadinamas HTML redaktoriumi), su kuria paruošite savo WEB puslapius. Geri redaktoriai kainuoja nemažai, tačiau, laimei, internete galima rasti ir parsisiųsti sau ir nemokamų redaktorių. Iš nemokamų redaktorių siūlau rinktis tokius:

 • Nvu - nemokamas, greitas, palaiko ir XML, CSS ir JavaScript. Nebūtina žinoti HTML.
 • Kiti HTML redaktoriai Windows operacinėms sistemoms.

Apie HTML pasimokyti galite iš šio angliško vadovėlio.

Svetainei galite panaudoti nemokamus šablonus.

Kita vertus, galite puslapius kurti tiesiog internete, jeigu išsirinksite serverį, kuris turi puslapių redaktorių (dauguma turi). Tuomet jums nereiks ir FTP programos, tačiau daugiau laiko teks praleisti online.


Ką toliau?

Jūsų WWW puslapių nusiuntimui į internetą reikės FTP (File Transfer Protocol) programos. Internete galite susirasti ir parsisiųsti vieną iš šių programų:

 • WS FTP LE - puiki nemokama FTP programa, skirta Windows 95 arba 98. Be failų siuntimo ji leidžia failus redaguoti serveryje, perkelti failus ir vykdyti chmod komandas UNIX operacinės sistemos serveriuose.
 • Kitos FTP programos Windows operacinėms sistemoms.

O toliau?

Susiraskite jus tenkinantį nemokamus web puslapius priglaudžiantį serverį ir nusiųskite savo puslapius į jį. Viskas!

Štai keletas tokių serverių adresų:

 • www.boom.ru - 50 MB, bet svarbiausia jog viskas rusiškai - jei nemokate angliškai, o rusiškai mokate - tai jums patiks!
 • GeoCities
  Šiame serveryje yra ir keletas mano puslapių. Pradžioje jums reikės pasirinkti "kaimynystę", kurioje norėsite "apsigyventi". Pasiruoškite bent pusvalandžio tyrinėjimams iki tol, kol paruošite sau vietą ir išsiaiškinsite, kaip ten nusiųsti puslapius... 3 MB vietos nemokamai.

Šių serverių pats netikrinau, todėl parašysiu tik kitų žmonių komentarus:

 • http://lhosting.info/lt/ - 300 MB, 10 GB/mėn srauto, 5 MySQL duomenų bazės ir t.t. Svarbiausia- viskas lietuviškai!
 • http://uzeik.net/ - 50 MB, 5 GB/mėn srautas ne html failams (html - neribojamas), be reklamos, lietuviškas.
 • http://www.5gigs.com/ - 100 MB, 5 GB/mėn srauto, be reklamų, cPanel ir webalizer statistika, 1 MySQL bazė su PHPMyAdmin, 5 pop3 el. pašto adresai su webmail, FTP, PHPBB, phpNuke ir t.t. - viskas už dyką. Kieta!
 • http://www.host.sk/ - 50 MB, pop3 el. paštas su webmail, 1 MySQL bazė, PHP5, WAP palaikymas ir t.t.

Na, jeigu iš šio sąrašo dar neišsirinkote - eikite į Yahoo! katalogą, kuriame rasite daug daugiau tokių serverių.

 


Ar jau viskas?

Po to, kai savo puslapį įdėjote į internetą, jūs jau žinote jo interneto adresą (URL - Uniform Resource Locator). Tačiau šis adresas nemokamuose serveriuose gali būti labai ilgas ir neparankus įsiminimui, pavyzdžiui:

http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Forum/2546/

Kaip jį sutrumpinti? Pasirodo, tam galima pasinaudoti taip pat nemokamomis tarnybomis, kurios sukurs jums "virtualų" (menamą) URL adresą, kurį surinkęs būsite permetamas į jūsų puslapius. Štai keletas tokių tarnybų:

Kitų tarnybų pats netikrinau, todėl pateiksiu tik kitų žmonių atsiliepimus:

 • CJB.NET - pabandykite patys
 • http://www.webalias.com   - suteiks jums adresą http://browser.to/vardas arba http://thrill.to/vardas arba http://WebAlias.com/vardas
  Be to, ten pat gausite nemokamą jūsų puslapių reklamą ir puslapių lankymo statistiką.
 • http://www.url4life.com - suteiks jums adresą http://vardas.url4life.com arba http://vardas.u4l.com arba http://vardas.w3site.com

O dabar ar jau viskas?

Beliko tik jūsų sukurtų puslapių adresą pranešti savo draugams ir pažįstamiems. Tačiau tikriausiai jūs nenorėsite, kad jūsų puslapiai liktų nežinomi platesnei visuomenei. Tam reikia juos paskelbti.

Savo puslapių paskelbimui šimtuose skirtingų paieškos sistemų visame pasaulyje galite pasinaudoti šiomis nemokamomis programomis:

 • Kitos web puslapių registravimo programos Windows 95/98 operacinėms sistemoms.

Beveik viskas?

Na, didesnė darbo dalis jau atlikta. Tačiau tobulumui ribų nėra. Štai ką dar galite savo WWW puslapiams padaryti:

 • Galite sukurti savo WWW forumą naudodami nemokamas paslaugas iš http://www.forumer.com arba iš kitų serverių
 • Po puslapių registracijos WWW paieškos sistemose galite pasitikrinti, kuriose paieškos sistemose jūsų puslapiai jau užregistruoti ( http://www.did-it.com - tik atsiminkite, kad kai kuriose paieškos sistemose nuo puslapio pateikimo registracijai iki jo atsiradimo paieškos sistemoje gali praeiti iki mėnesio laiko); 
 • Nemokamai savo puslapį populiarinti galite dar ir su specializuotomis apsikeitimo nuorodomis sistemomis, pvz. tik krikščioniškiems puslapiams, arba tik lietuviškiems ir pan. Lietuvoje žinau tokias sistemas -  http://www.banner.lt
 • Į savo puslapius galite įkomponuoti nemokamų elektroninių atvirukų siuntimo paslaugą - http://www.mypostcards.com
 • Po kurio laiko vertėtų patikrinti puslapyje esančias nuorodas į kitų žmonių svetaines, nes gal jos savo adresus pakeitė ar net išviso dingo. Tikrinimo serverių sąrašas.
 

Dabar jau viskas! Žinoma, tai toli gražu ne viskas tuomet, jeigu norite, kad jūsų puslapiai iš tiesų būtų malonų akiai ir plačiai žinomi. Tačiau toliau prasideda ne tiek technika, kiek menas. Gal kada ir apie tai parašysiu. Skaitykite mūsų periodiką elektroniniu paštu (laikraštį "Kas naujo nemokamai")!

Sėkmės kūryboje!

Robertas

P.S. Galite sau nemokamai sukurti ir WAP svetainę, kuri skirta peržiūrai mobiliajame telefone.
Procedūra paprasta - su telefonu einate į tinklapį http://members.prodigits.co.uk/ ir ten užregistruojate naują savo svetainę. Jeigu norite, svetainę galite kurti ir per kompiuterį, tik reikia tuomet naudoti arba WAP naršyklę, arba paprastą WWW naršyklę, bet naudoti WAP emuliatorių. 

 


Užsisakykite nemokamų naujienų laikraštį "Kas naujo nemokamai"
Sužinokite pirmi apie naujus nemokamus pasiūlymus!
Powered by groups.yahoo.com

Šio puslapio autoriui rašykite adresu:
Puslapis pakeistas: 2013 m. vasaris 04 d.